رسمی؛ برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو یک سال به تعویق افتاد

سجاد بیات

نخست وزیر ژاپن اعلام کرد توماس باخ دبیرکل کمیته‌ی ملی المپیک با تعویق زمان برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو موافقت کرده است.

منطقه رنگی – شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در جریان کنفرانس خبری آنلاین اعلام کرد دبیرکل کمیته‌ی ملی المپیک با تعویق یک ساله‌ی زمان برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ «کاملا» موافقت کرده است. به این ترتیب زمان آغاز این دوره از رقابت‌های المپیک تابستان به تابستان سال ۲۰۲۱ موکول خواهد شد. هنوز مشخص نیست وضعیت شیوع ویروس کرونا در آینده‌ی نزدیک چطور خواهد بود. ممکن است برگزاری این دیدارها حتی در تابستان آینده هم به دلیل نا آماده بودن ورزشکاران یا طولانی شدن لیگ‌های ورزش‌های مختلف ممکن نباشد.

تیم ملی بسکتبال ایران،‌ یکی از نمایندگان بسکتبال آسیا در این رقابت‌ها خواهد بود. به این ترتیب برگزاری اردوهای تیم ملی بسکتبال برای حضور در این رقابت‌ها هم به تعویق خواهد افتاد. مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی پیش از این به منطقه رنگی گفته بود در صورتی که المپیک به تعویق بیفتد، برای تعیین تکلیف اردوهای تیم ملی به جلسه‌ای با حضور اعضای کادرفنی نیاز خواهد بود. این جلسه بعد از فروکش کردن ویروس کرونا برگزار خواهد شد.

تکلیف لیگ برتر بسکتبال چه می‌شود؟

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال و تیم شهرداری گرگان یک ماه پیش به منطقه رنگی گفت لیگ برتر نمی‌تواند تا بیشتر از آخر بهار طولانی شود. دلیل این مسئله، لزوم آغاز مرحله‌ی آخر اردوهای تیم ملی بسکتبال عنوان شد. پلی آف لیگ برتر بسکتبال به دلیل شیوع کرونا تا ۲۵ فروردین به تعویق افتاده است. فدراسیون بسکتبال اعلام کرده در صورتی که شرایط برگزاری لیگ تا این تاریخ فراهم نباشد، این فصل از رقابت‌ها نیمه‌کاره خواهد ماند. باتوجه به تعویق یک ساله‌ی رقابت‌های المپیک، مشخص نیست که کمیته‌ی مسابقات و تیم‌های حاضر در پلی آف، به تعویق دوباره‌ی لیگ رضایت می‌دهند یا خیر. مقام‌های بهداشتی کشور برگزاری رقابت‌های ورزشی با تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده‌اند. شینده می‌شود فدراسیون ممکن است برگزاری لیگ به صورت متمرکز یا بدون حضور تماشاگران را هم بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر