صمد نیکخواه بهرامی: بعضی تیم‌ها شیوع کرونا را بهانه کرده‌اند تا تیم‌شان تقویت شود

سجاد بیات

صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان مهرام خواستار شفاف‌سازی درباره‌ی برگزاری پلی آف لیگ برتر شد. او می‌گوید بعضی تیم‌ها نمی‌خواهند بازی کنند.

منطقه رنگی – شیوع ویروس کرونا بسکتبال ایران را هم تحت تاثیر قرار داده است. فدراسیون بسکتبال ۱۵ اسفند را زمان برگزاری پلی آف رقابت‌ها اعلام کرد. بسیاری به برگزاری دیدارها در این تاریخ اعتراض کردند. فدراسیون روز شنبه از تیم‌ها دعوت کرده جلسه‌ای فوری برای تعیین وضعیت این رقابت‌ها برگزار کنند. صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان مهرام هم خواستار شفافیت موضوع شد. نیکخواه با انتشار ویدئویی روی اینستاگرام اعلام کرد تیم او با سایر تیم‌هایی که خواستار تعویق این مرحله شدند، هم‌نظر است.

بهرامی البته در بخشی از صحبت‌های خود اعلام کرد بعضی تیم‌ها این ویروس را «بهانه» کرده‌اند. او گفت:

احساس شخصی من این است که برخی اصرار به تعویق دارند تا تیم‌شان را تقویت کنند. باید راه حلی پیدا کنیم که تیم‌های آماده‌ی پلی آف، ضرر نکنند. اینکه به بهانه کرونا مسابقات به تعویق بیفتد و بعضی بروند تیم‌شان را تقویت کنند، جفا در حق تیم‌هایی خواهد بود که آماده هستند.

کاپیتان مهرام در استوری دیگری پیشنهاد خودش در‌اینباره را مطرح کرد:

بازی‌های به یک ماه، دو ماه یا اصلا شش ماه دیگر موکول شود. اما تیم‌ها با بازیکن‌های خارجی که الان تست پزشکی داده‌اند و قرار بوده با آن‌ها بازی کنند، بازی کنند.

نیکخواه به چه تیمی اشاره می‌کند؟

نیکخواه بهرامی از تیمی نام نبرد. تا پیش از شیوع کرونا، بیشتر تیم‌های حاضر در پلی آف مشغول مذاکره با بازیکن‌های خارجی بودند. شیمیدر یکی از تیم‌هایی بود که قبل از شیوع این ویروس فعالیت زیادی داشت. تاکوان دین بازیکن مورد نظر شیمیدر به دلیل مشکلات شخصی به ایران نیامد. گلن جانسون جونیور جانشین دین اما بعد از شیوع ویروس کرونا مذاکره با شیمیدر را تعلیق کرد. پتروشیمی و نفت آبادان دیگر تیم‌هایی بودند که به دلیل شیوع کرونا موفق به مذاکره موثر با بازیکن خارجی مورد نظر خود نشده‌اند.

مهرام در راند اول پلی‌ آف باید به مصاف نفت آبادان برود. سعید داورپناه کاپیتان آبادان یکی از اولین چهره‌های شاخص بسکتبال ایران بود که خواستار تعویق برگزاری این رقابت‌ها شد. بسیاری از بازیکن‌های این تیم هم روز شنبه در کمپین اینستاگرامی برای تعویق این مرحله شرکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر