کلانتری لس آنجلس متهم به انتشار تصاویری از جسد کوبی برایانت شد

سجاد بیات

چند هفته بعد از کشته شدن کوبی برایانت در یک سانحه‌ی هوایی، گزارش‌های عجیبی درباره‌ی این پرونده منتشر می‌شود. تصاویری از جسد این اسطوره‌ی بسکتبال در سطح اینترنت منتشر شده است.

منطقه رنگی – روزنامه‌ی لس آنجلس تایمز گزارش داده کلانتری مرکزی لس آنجلس متهم است تصاویری از جسد کوبی برایانت ثبت و به صورت مخفیانه و ناشناس در اینترنت منتشر کرده است. براساس این گزارش، این تصاویر توسط ماموران این کلانتری از صحنه‌ی سقوط هلیکوپتر برایانت ثبت شده است. این تصاویر اخیرا در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. گوگل بلافاصله این تصاویر را از نتایج جست‌وجوی خود حذف و نمایش آن را ممنوع کرده است. با این وجود تصاویر ثبت شده از این صحنه روی برخی شبکه‌های اجتماعی در دسترس است.

به نوشته‌ی روزنامه‌ی لس آنجلس تایمز، این تصاویر جسد اسطوره‌ی لس آنجلس لیکرز، دخترش و چند نفر از همراهان کشته شده‌ی او را نمایش می‌دهد. دو روز بعد از حادثه‌ی سقوط هلیکوپتر کوبی برایانت، کلانتری شهر لس آنجلس در جلسه‌ای فوری، موضوع انتشار این تصاویر را بررسی کرده است. یک منبع حاضر در کلانتری لس آنجلس به این روزنامه گفته یکی از عکس‌ها را روی تلفن همراه یکی از مقام‌های کلانتری دیده است. این منبع که نامش فاش نشده گفته این مقام کلانتری، نقشی از تحقیقات پرونده نداشته و مشخص است که تصاویر بین افراد مختلف دست به دست شده است.

کاپیتان خورخه والدز کلانتر بخش مرکزی لس آنجلس که این پرونده تحت نظر او پیش می‌رود این خبر را تایید کرده است. او به لس آنجلس تایمز گفته این تصاویر برای بررسی دقیق‌تر محل حادثه ثبت شده‌اند اما به صورت غیرقانونی در اختیار دیگران قرار گرفته‌اند. به گفته‌ی این مقام انتظامی، این تصاویر بعد از مدتی سر از شبکه‌های اجتماعی درآورده‌اند. او گفت کلانتری مرکزی لس آنجلس در حال کار روی این پرونده است.

سابقه‌ی سیاه کلانتری لس آنجلس

کلانتری مرکزی لس آنجلس سابقه‌ی خوبی در حفاظت از حریم خصوصی افراد مشهور درگیر در پرونده‌های خود ندارد. سال ۲۰۰۶ بعد از دستگیر شدن مل گیبسون بازیگر مشهور هالیوود به جرم رانندگی در حالت مستی، تصاویر او در جریان بازجویی و بازداشت به صورت غیرقانونی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت. سه سال بعد از این پرونده، تصاویر ریحانا خواننده‌ی مشهور که برای شکایت از دوست پسرش به جرم آزار جسمی به کلانتری مرکزی شهر لس آنجلس رفته بود، در شرایط نامناسب به رسانه‌ها درز کرد.

کلانتری مرکزی لس آنجلس گفته به خانواده‌های قربانیان این پرونده تضمین داده افراد خاطی در این پرونده را در اختیار قانون قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر