سرنوشت لیگ برتر بسکتبال ایران در دوره شیوع کرونا دوشنبه مشخص خواهد شد

سجاد بیات

فدراسیون بسکتبال، تاریخ ۱۵ اسفند را به عنوان زمان شروع مرحله‌ی لیگ اول پلی آف لیگ برتر بسکتبال ایران اعلام کرده است. بسیاری به این زمان اعتراض کرده‌اند.

منطقه رنگی – فدراسیون بسکتبال هفته‌ی گذشته با موافقت تیم‌های درگیر، برگزاری دیدارهای معوقه‌ی لیگ برتر را لغو کرد. با لغو این دیدارها، فصل عادی رقابت‌ها به پایان رسید. پلی آف لیگ برتر بسکتبال ایران قرار است روز ۱۵ اسفند آغاز شد. بعد از اعلام برنامه‌ی این مرحله توسط فدراسیون، بسیاری به برگزاری بازی در این مرحله اعتراض کردند. بازیکن‌های تیم‌های حاضر در این مرحله روز شنبه با انتشار متنی یکسان از فدراسیون خواستند تاریخ برگزاری رقابت‌ها را تغییر دهد.

فدراسیون بسکتبال روز جمعه اقدام به ضدعفونی مکان‌های عمومی محل این فدراسیون کرد. پیش از این هم اعلام شده بود شهرستان موظف به ضدعفونی سالن‌های ورزشی هستند. با این وجود شیوع ویروس کرونا، بسیاری را نگران کرده است. براساس اعلام وزارت بهداشت هفته‌ی جاری اوج دوره‌ی شیوع این ویروس خواهد بود. فدراسیون زمان آغاز پلی آف لیگ برتر را هم همین هفته، ۱۵ و ۱۶ اسفند اعلام کرده است.

جلسه‌ی اضطراری تعین تکلیف

فدراسیون بسکتبال با ارسال نامه‌ای به تیم‌های حاضر در پلی آف، از آن‌ها برای تصمیم‌گیری دعوت کرده است. به گفته‌ی منابع منطقه رنگی این جلسه قرار است روز دوشنبه برگزار شود. فدراسیون در این جلسه، نظر تیم‌ها و سناریوهای مختلف را بررسی خواهد کرد. انتظار می‌رود زمان آغاز مرحله‌ی پلی آف تا اطلاع ثانوی به تعویق بیفتد. هیچ‌کدام از تیم‌های حاضر در این مرحله راضی به برگزاری دیدارهایشان در این هفته نیستند.

فدراسیون بسکتبال در این زمینه با چالش دیگری هم روبرو خواهد بود. تیم ملی بسکتبال ایران تابستان آینده باید اردوهای خود برای حضور در المپیک را آغاز کند. به همین دلیل لیگ برتر نمی‌تواند خیلی طولانی باشد. شایان ذکر است که گزارش‌هایی مبنی بر احتمال تعویق المپیک هم منتشر شده است. به دلیل مشخص نبود تکلیف این مسابقات، فدراسیون فعلا مجبور است برنامه‌های خود را مانند گذشته دنبال کند.

فدراسیون بسکتبال البته در هفته‌ی گذشته بسیاری از رویدادها و اردوهای ملی را لغو کرده است. بسیاری از لیگ‌های منطقی و سراسری بسکتبال تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهند شد. در صورت توافق باشگاه‌ها، ممکن است پلی آف لیگ برتر به جای سه از پنج، به صورت دو از سه برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر