یانیس آنته توکمپو جایزه با ارزش ترین بازیکن فصل NBA را تصاحب کرد

سجاد بیات

مراسم انتخاب بهترین های فصل گذشته رقابت های بسکتبال NBA برگزار شد. یانیس آنته توکمپو مهمترین جایزه این مراسم را تصاحب کرد.

منطقه رنگی – فوق ستاره یونانی میلواکی باکس که به تیمش کمک کرد بهترین رکورد فصل عادی را ثبت کند، جایزه با ارزش ترین بازیکن فصل را تصاحب کرد. یانیس آنته توکمپو فصل پیش میانگین ۲۷٫۷ امتیاز، ۱۲٫۹ ریباند و ۵٫۹ پاس منجر به گل برای میلواکی باکس ثبت کرد. این بازیکن ۲۴ ساله پنجمین بازیکن غیر آمریکایی و دومین بازیکن اروپایی تاریخ است که جایزه با ارزش ترین بازیکن فصل NBA را تصاحب می کند. جیمز هاردن از هیوستون راکتس و پال جرج از اوکلاهاماسیتی تاندر رقبای این بازیکن در راه کسب جایزه MVP بودند.

پرحرف و حدیث ترین جایزه این فصل هم به ستاره اسلوونیایی دالاس موریکس رسید. لوکا دانچیچ گارد سال اولی موریکس با شکست دادن تری یانگ و دی آندره آیتن دو رقیب سرسختش جایزه بهترین بازیکن سال اولی فصل را تصاحب کرد.

در این مراسم رودی گوبر سنتر یوتا جاز برای دومین فصل متوالی جایزه بهترین بازیکن دفاعی فصل را تصاحب کرد. گوبر با ۱۸۷ بلاک شات بهترین رکورد را در لیگ ثبت کرد. گوبر در این فصل با میانگین ۱۲٫۹ ریباند یکی از بهترین ریباند کننده های لیگ هم بود.

جوایز قابل پیش بینی

مایکل بادنهولزر سرمربی میلواکی که بهترین رکورد تاریخ این تیم بعد از ۵۰ سال را ثبت کرد هم امسال جایزه بهترین سرمربی فصل را تصاحب کرد. باکس درحالی به بهترین رکورد فصل NBA رسید که فصل قبل از آن را با رکورد ۴۴ برد و ۳۸ شکست به پایان رساند.

پاسکال سیاکام

پاسکال سیاکام فوروارد تورنتو رپتورز طبق انتظار جایزه بیشترین پیشرفت سال را تصاحب کرد. این بازیکن که تا فصل گذشته یک بازیکن کاملا ناشناس بود در این فصل میانگین ۱۶٫۹ امتیاز و ۶٫۹ ریباند برای قهرمان لیگ NBA ثبت کرد.

لوو ویلیامز گارد لس آنجلس کلیپرز در این مراسم به دومین بازیکن تاریخ تبدیل شد که سه فصل جایزه بهترین بازیکن ذخیره لیگ را تصاحب می کند. ویلیامز در این فصل میانگین ۲۰ امتیاز برای کلیپرز به دست آورد و به این تیم کمک کرد یکی از بهترین فصل های سالهای اخیرش را ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر