گزارش رئیس فدراسیون بسکتبال از دستاوردهای سفر به هلند

سجاد بیات

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در سفری پرحاشیه همراه تیم سه نفره دختران راهی هلند شد. او همراه کاروان تیم ملی به ایران برگشته است.

منطقه رنگی – سفر رامینطباطبایی همراه تیم ملی  با حرف و حدیث های زیادی همراه شد. رئیس فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما درباره دستاوردهای این سفر گفت:  ارتباطات خوبی برقرار شد. در این سفر با مسئول جهانی بسکتبال سه نفره صحبت کردیم و گفتند ارتباطاتی با شرکت‌های مختلف برای تهیه کورت بسکتبال سه نفره دارند و ما را به شرکت‌های مورد تایید فیبا وصل می‌کنند. امروز هم ایمیلی برای معرفی این شرکت‌ها دریافت کردیم.

او در پاسخ به اینکه با توجه به شرایط فعلی تحریم ها، ​ انتقال این کورت‌ها به داخل کشور امکانپذیر است؟ گفت:

​ یکی از بحث‌های ما هم درباره نحوه واردات بود. از آنجایی که اکثر تولید کننده‌ها چینی هستند، روابط حسنه با کشور چین اجازه می‌دهد که به هر شکلی شده، ​ واردات انجام شود.  مذاکراتی هم برای اعزام مربیان به کلینیک‌های مربیگری سه نفره انجام دادیم و قرار شد که به ما در صورت برگزاری کلینیک‌های داوری اختصاصی بسکتبال سه نفره، اطلاعرسانی کنند تا داورانی را اعزام کنیم.

چرا رئیس فدراسیون بسکتبال راهی هلند شد؟

طباطبایی درباره فعالیت هایی که در هلند انجام داده گفت:

علاوه بر موثر بودن صحبت‌ها در چند موردی که مطرح شد، حضور نمایندگان رسمی فدراسیون برای شناخت بیشتر مسئولان جهانی لازم است. اتفاقا رئیس فدراسیون بسکتبال استرالیا هم در جام جهانی سه نفره حضور داشت. من هم اطلاعات خوبی برای موفقیت بیشتر بسکتبال سه نفره کسب کردم و در عین حال جلسه کوتاهی با زاگلیس دبیرکل فیبا (فدراسیون جهانی بسکتبال) در حاشیه مسابقات داشتم. زاگلیس از حضور بانوان ایرانی در مسابقات جهانی ابراز خوشحالی کرد. او گفت شما در شروع راه قرار دارید و​ در صورت حمایت بهتر از بانوان، آینده خوبی خواهید داشت. دبیرکل فیبا همچنین از مدال برنز عبدالوند در مسابقات مهارت‌ها خوشحال بود.

داستان غیبت پزشک در اردوی تیم ملی

در روزهایی که طباطبایی در هلند حضور داشت انتشار یک عکس از سعیده علی بازیکن تیم ملی که درحال مداوای خودش بود حرف و حدیث های زیادی ایجاد کرد. رئیس فدراسیون بسکتبال درباره این اتفاق گفت:

 فقط پزشک مسابقات می‌تواند داخل محوطه برگزاری در بسکتبال سه نفره بنشیند​، یعنی اگر پزشک و فیزیوتراپ هم همراه تیم باشند، نمی‌توانند کنار زمین و جایی بروند که بازیکن نشسته است. همان پزشک مسابقه،​ کار مداوا را در جریان بازی انجام می‌دهد و پس از مسابقه اگر نیاز به اقدامات درمانی بود، ​ بازیکن به محل مخصوص منتقل می‌شود. پزشکان محل مسابقات، سعیده علی را بعد از مصدومیت معاینه کردند و مشخص شد که مشکلی ندارد. مشکل او با استراحت و گذاشتن یخ حل شد و به مسابقات بازگشت. البته برخی تیم‌ها پزشک و فیزیوتراپ همراه خود می‌آورند؛ اما در همان محل، امکانات پزشکی خوبی وجود دارد و خیلی از کشور‌ها در اعزام‌های خود این ملاحظه را دارند. اکثر تیم‌ها هم با نهایتا ۲ همراه یعنی مربی و سرپرست به مسابقات آمده بودند و حتی ترکیه به عنوان تیمی سطح بالا با چهار بازیکن و یک مربی آمده بود که اتفاقا با هم از مسابقات برگشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر