پلی آف لیگ برتر بسکتبال ایران تا سال آینده به تعویق افتاد

سجاد بیات

پلی آف لیگ برتر بسکتبال ایران تا سال آینده برگزار نمی‌شود. این مرحله‌ از لیگ برتر قرار بود ۱۵ اسفند آغاز شود.

منطقه رنگی – نماینده‌های تیم‌ها و فدراسیون روز دوشنبه در جلسه‌ای، وضعیت ادامه‌ی لیگ برتر را تعیین تکلیف کردند. پیش از این قرار بود پلی آف لیگ برتر بسکتبال ایران روز ۱۵ اسفند آغاز شود. براساس مصوبه این جلسه، این تاریخ به سال آینده موکول شد. نمایندگان تیم‌های حاضر در راند اول پلی آف، همگی به تعویق این رقابت‌ها رای دادند. در این جلسه، بیست و پنجم فروردین به عنوان تاریخ جدید برگزاری مشخص شد. این تاریخ هم ممکن است به دلیل مشابه تغییر کند.

شیوع ویروس کرونا پیش از این برگزاری لیگ‌های والیبال و فوتبال را هم تعلیق کرده بود. پیش از این فدراسیون مجبور شد به دلیل شیوع این ویروس، دیدارهای معوقه‌ی لیگ برتر را لغو کند.

هفته‌ی گذشته و بعد از اعلام گسترش کرونا، بسیاری از بازیکنان از فدراسیون خواسته بودند این رقابت‌ها را به تعویق بیندازد. صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان مهرام یک روز قبل از این جلسه با انتشار ویدئویی در اینستاگرام، «بعضی تیم‌ها» را متهم کرد که به بهانه‌ی کرونا دنبال تعویق لیگ و تقویت تیم‌های خود هستند. او البته توضیح داد که خودش و تیمش موافق تعویق هستند و پیشنهاد داد لیگ هر زمان برگزار می‌شود، تیم‌ها با نفرات فعلی خود شرکت کنند.

لیگ برتر بسکتبال نیمه‌کاره می‌ماند؟

فدراسیون بسکتبال در گزارش این جلسه اعلام کرد برنامه‌ی پلی آف لیگ برتر برای بار دوم تغییر نخواهد کرد. این فدراسیون اعلام کرد در صورتی شرایط برگزاری رقابت‌ها در تاریخ ۲۵  فروردین مهیا نباشد، پرونده‌ی رقابت‌ها بسته خواهد شد. به این ترتیب ممکن است فصل جاری لیگ برتر بدون تعیین تکلیف قهرمان به پایان برسد. باشگاه ها تا ۱۵ اسفند فرصت دارند اسامی بازیکنان خارجی خود را به کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر