پتروشیمی مذاکره با یک گارد راس آمریکایی را آغاز کرده است

سجاد بیات

پتروشیمی بندرامام یکی از تیم‌های حاضر در پلی آف لیگ برتر بسکتبال در حال مذاکره با یک بازیکن آمریکایی است.

منطقه رنگی – فدراسیون بسکتبال ایران برگزاری راند اول پلی آف لیگ برتر بسکتبال را به ۲۵ فروردین سال ۹۹ موکول کرده است. این مسابقات قرار بود ۱۵ اسفند آغاز شود. هنوز مشخص نیست رقابت‌های لیگ برتر در تاریخ اعلام شده برگزار شود. کمیته‌ی ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده همه‌ی رقابت‌های ورزشی تا پایان فروردین تعلیق خواهند بود. هرچند فدراسیون بسکتبال اعلام کرده در صورت آماده نبودن شرایط در تاریخ ۲۵ فروردین این رقابت‌ها نیمه‌کاره می‌شود اما منابع منطقه رنگی می‌گویند اگر امکان برگزاری رقابت‌ها در ابتدای اردیبهشت وجود داشته باشد، این رقابت‌ها ممکن است برگزار شود.

پتروشیمی یکی از تیم‌های حاضر در این مرحله، در زمان تعلیق لیگ، در حال مذاکره با خارجی‌های مدنظر کادرفنی این تیم است. برندن بوید گارد راس ۲۲ ساله‌ی آمریکایی، یکی از گزینه‌های مد نظر این تیم است. نماینده‌های پتروشیمی در حال مذاکره با این بازیکن هستند که در حال حاضر در سطوح پایین کالج‌های آمریکا بازی می‌کند. این بازیکن اهل پورتوریکو است. نماینده‌ی بندر امام در حالی با این بازیکن مذاکره می‌کند که در لیست خود ۴ بازیکن پست گارد راس دارد. این بازیکن‌ه.ا که همگی ایرانی هستند، در لیست این تیم برای پلی آف باقی خواهند ماند.

جذب بوید قانونی است؟

کمیته‌ی مسابقات فدراسیون بسکتبال اعلام کرده تیم‌ها در بازگشت از تعلیق، فقط می‌توانند از بازیکن‌هایی استفاده کنند که تا تاریخ ۱۵ اسفند مراحل جذب آن‌ها را تکمیل کرده باشند. در صورتی که پترو مراحل جذب بوید را پیش از ۱۵ اسفند تکمیل کرده باشد، بعد از عقد قرارداد می‌تواند او را به خدمت بگیرد و در لیگ استفاده کند. در حال حاضر تمرینات این تیم به دستور مقامات ارشد بهداشتی کشور به حالت تعلیق درآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر