هواداری که به وسبروک توهین نژادی کرد برای همیشه از حضور در سالن محروم شد

سجاد بیات

هوادار تیم بسکتبال یوتا جز به اتهام توهین نژادپرستانه به ستاره اوکلاهماسیتی تاندر برای همیشه تا پایان عمر از حضور در ورزشگاه محروم شد.

منطقه رنگی – مدیران تیم یوتا جاز دو روز بعد از درگیری لفظی راسل وسبروک ستاره اوکلاهاما سیتی تاندر با یک هوادار این تیم، هوادار یوتا را برای همیشه از حضور در سالن تیمشان محروم کردند.

این درگیری زمانی اتفاق افتاد که هوادار سفیدپوست یوتا جاز به راسل وسبروک گفت “باید مقابل من زانو بزنی” و وسبروک در مقابل به او فحاشی کرد. دپارتمان انضباطی NBA راسل وسبروک را هم به دلیل توهین به این هوادار ۲۵ هزار دلار جریمه نقدی کرد.

گارد ۳۰ ساله و ۱۹۱ سانتیمتری اوکلاهما پس از بازی مدعی شد او و همبازی‌هایش بارها از سوی تماشاگران توهین و اهانت شنیده‌اند و اقرار کرد دیگر نمی‌خواهد بی‌احترامی‌ها را نادیده بگیرد و تحمل کند. وسبروک گفت

باید کاری کنیم. باید آنها که می‌آیند و هر کاری دوست دارند می‌کنند و هر چیزی دل‌شان خواست می‌گویند، پیامدهای کارشان را ببینند. به نظرم این شرایط برای بازیکنان منصفانه نیست.

شین کیزل که هوادار یوتا جز است و حالا دیگر تا آخر عمر نمی‌تواند بازی‌های تیم محبوبش را از نزدیک ببیند، در یک گفتگوی تلویزیونی روایت خود را از ماجرا ارائه کرد. او البته بیشتر تاکیدش را روی بی‌گناه بودن همسر خود گذاشت و گفت

همسرم چیزی نگفت. حتی از جایش بلند نشد. نمی‌دانم چرا وسبروک ناگهان خشمگین شد و ما را تهدید کرد. همه باید بدانند که نباید یک زن را تهدید کنند؛ تمام!

وسبروک که دو سال پیش ارزشمندترین بازیکن فصل عادی NBA شد، در بازی تاندر و جز ۳۷ دقیقه در زمین حضور داشت و ۲۳ امتیاز، ۱۱ ریباند و هشت پاس گل در برگه آمار به نام خود ثبت کرد. این بازی را اوکلاهما برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر