هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال با ادامه‌ی صدرنشین پتروشیمی، گرگان و مهرام

سجاد بیات

هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال با انجام ۷ دیدار برگزار شد. در این هفته تیم‌های پتروشیمی، شهرداری گرگان و مهرام بازهم پیروز شدند.

منطقه رنگی – پتروشیمی بندرامام در مهم‌ترین بایز هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال در خانه ۶۷ – ۵۲ ذوب آهن اصفهان را شکست داد. پتروشیمی با این برد به رکورد چهار برد از چهار بازی رسید و با تفاضل گل بهتر صدرنشین باقی ماند. ذوب آهن در این بازی بعد از سه بازی و با رفع مشکل محرومیت بین‌المللی خود، از بازیکن‌های خارجی استفاده کرد. سجاد مشایخی گارد پتروشیمی با ۱۷ امتیاز و ۹ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

شهرداری گرگان تیم دوم جدول رده‌بندی در یک بازی کاملا یک طرفه، ۷۷ – ۴۰، پدافند شهرکرد را شکست داد. گرگان هم با این پیروزی به رکورد چهار برد از چهار بازی رسید. مهران شاهین‌طبع سرمربی شهرداری گرگان در این بازی به پری پتی گارد آمریکایی خود استراحت داد. امیر صدیقی کاپیتان شهرداری با ۱۵ امتیاز و ۱۴ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود. شهرکرد با این شکست همچنان بدون پیروزی، در رده سیزدهم جدول رده‌بندی باقی ماند.

آویژه صنعت مشهد در نزدیک‌ترین بایز این هفته ۵۸ – ۵۷ شهرداری بندرعباس یکی دیگر از تیم‌های بدون برد این فصل را شکست داد. آویژه با این پیروزی به رکورد دو برد و دو شکست رسید.عماد سلمانی گارد مشهد با ۲۳ امتیاز، بهترین بازیکن این مسابقه بود.

درخشش خیره‌کننده‌ی جمشیدی

محمد جمشیدی گارد ملی‌پوش شیمیدر در این هفته نمایش خیره‌کننده‌ای برای تیمش داشت و عامل اصلی پیروزی شیمیدر شد. نماینده‌ی قم این هفته ۸۸ – ۸۱ توفارقان آذرشهر را شکست داد و به رکورد سه برد و یک شکست رسید. محمد جمشیدی در این بازی ۴۹ امتیاز، ۷ ریباند و ۳ پاس منجر به گل داشت. او سومین بازیکن لیگ برتر در ۱۵ سال گذشته است که از مرز ۴۵ امتیاز در یک بازی عبور می‌کند. پیش از او ایمان زندی (۴۷) و حامد حدادی (۵۳) از این رکورد عبور کردند. جمشیدی در این بازی آمار کم‌نظیر ۶۱ درصد پرتاب منطقه‌ای موفق ثبت کرد.

در دیگر بازی مهم امروز مهرام در خانه ۸۶ – ۶۲ شورای شهر قزوین را شکست داد. مهرام با این پیروزی به رکورد چهار برد از چهار بازی رسید. قزوین همچنان طعم پیروزی در این فصل را نچشیده است. صمد نیک‌خواه بهرامی با ۱۷ امتیاز، ۹ پاس منجر به گل و ارسلان کاظمی با ۱۶ امتیاز و ۱۱ ریباند بهترین بازیکن‌های این مسابقه بودند.

در دو دیدار دیگر این هفته، نفت آبادان ۷۴ – ۵۴ نیروی زمینی را شکست داد و اکسون تهران ۷۸ – ۶۲ از سد مس کرمان گذشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر