مهرام تهران برای پلی آف لیگ برتر بسکتبال یک بازیکن خارجی جذب کرد

سجاد بیات

مهرام تهران اولین تیم حاضر در پلی آف لیگ برتر ایران است که بازیکن خارجی جذب کرد. برگزاری این مرحله در هاله‌ای از ابهام است.

منطقه رنگی – چند روز بعد از لغو موقت پلی آف لیگ برتر، مهرام تهران یک بازیکن خارجی جذب کرد. ماریس ساتن سنتر ۳۰ ساله‌ی آمریکایی برای حضور در پلی آف لیگ برتر با مهرام به توافق رسیده است. به گفته‌ی منابع منطقه رنگی این بازیکن آماده است سال ۹۹ و بعد از قطعی شدن برگزاری لیگ وارد ایران شود. ساتن با قد دو متر و ۱۱ قابلیت بازی در پست‌های چهار و پنج را دارد. این بازیکن بیشتر دوران بازی خود را در تیم‌های منطقه‌ی آمریکای لاتین سپری کرده است. ساتن سابقه‌ی بازی در لیگ‌های توسعه‌ی آمریکا و NCAA را هم در کارنامه دارد.

بازیکن خارجی جدید مهرام تا زمان عادی شدن شرایط بهداشتی بین‌المللی، اجازه و امکان حضور در ایران را نخواهد داشت. تمرین‌های مهرام هم تا اطلاع ثانوی به صورت محدود برگزار خواهد شد.

آخرین وضعیت پلی آف چیست؟

فدراسیون بسکتبال هفته‌ی گذشته اعلام کرد پلی آف لیگ برتر به جای ۱۵ اسفند، ۲۵ فروردین سال آینده برگزار خواهد شد. براساس تصمیم کمیته‌ی مسابقات، این رقابت‌ها در صورت فراهم بودن شرایط، برگزار نخواهد شد. منابع منطقه رنگی می‌گویند پلی آف لیگ برتر ممکن است سال آینده، بدون حضور تماشاگر برگزار شود. این تصمیم، با تایید مقامات ارشد بهداشتی کشور قابل اجرا خواهد بود.

تیم‌های شهرداری گرگان و نفت آبادان که طرفداران بیشتری دارند، به احتمال زیاد با این طرح مخالفت خواهند کرد. پیشنهاد دیگری که به فدراسیون رسیده، برگزاری راند اولی پلی آف به صورت متمرکز در یک یا دو شهر است. این طرح با استقبال چندانی مواجه نشده اما ممکن است در شرایط اضطرار، دوباره بررسی شود. تیم‌هایی مانند آویژه صنعت مشهد و اکسون که شانس زیادی برای خود قائل نیستند، برای پایان دادن به فصل خود، با این طرح مخالفتی نکرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر