مدیر تیم‌های ملی بسکتبال: شاهین طبع در انتخاب بازیکنان نگاه غیرفنی ندارد

سجاد بیات

مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی بسکتبال از تصمیم های فنی مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی حمایت کرد. او شائبه غیرفنی بودن خط خوردن چند بازیکن را اشتباه دانست.

منطقه رنگی – اردوی تیم ملی بسکتبال برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۹ درحالی آغاز شده که نبود چند نام در فهرست نفرات دعوت شده، حاشیه‌هایی برای تیم ملی ایجاد کرد. خط خوردن ارسلان کاظمی، سعید داورپناه و فرید اصلانی از فهرست نهایی تیم ملی انتقادهایی را متوجه مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی کرد.

مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی بسکتبال درباره این حواشی به سایت رسمی فدراسیون گفت:

نه تنها در بحث بازی های تدارکاتی بلکه در بخش های دیگر از جمله انتخاب بازیکنان، نحوه برگزاری اردوها و موارد دیگر فدراسیون از تصمیمات کادر فنی حمایت کامل دارد. مسلما شاهین طبع صلاحیت قرار گرفتن در این جایگاه را داشته است و حالا چه کسی از او دلسوز تر برای تیم است؟ چه کسی بیشتر از او به دنبال کسب نتیجه آبرومند است؟ اگر تصور کنیم او در انتخاب بازیکنان و هر مسئله ای دیگر نگاهی به جز نگاه فنی دارد، به جرات می گویم در اشتباه هستیم چون کسب هر نتیجه ای مستقیم به سرمربی بر می گردد.

پیش از این اوشین ساهاکیان ستاره سابق تیم ملی بسکتبال شاهین طبع را به تلاش برای ضعیف نشان دادن خودش متهم کرده بود.

از اردوهای تیم ملی چه خبر؟

مهران شاهین طبع تیم ملی

مسعود قاسمی درباره وضعیت اردوی تیم ملی گفت:

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بعد از ۸ روز تمرین برای حضور در تورنمنت پیک چین راهی این کشور می شویم و با سه تیم مونته نگرو، نیجریه و لهستان دیدار می کنیم. بسکتبال مونته نگرو از بسکتبال صربستان نشات گرفته و صاحب سبک است. نیجریه تیم بسیار خوب و فیزیکی است. لهستان هم سرمایه گذاری زیادی در بسکتبال کرده و در گذشته یکی از قدرت های اروپا بوده است. با پایان تورنمنت پیک، ۶ شهریور ماه به سمت گوانژو محل برگزاری مسابقات ایران پرواز می کنیم.

او درباره اهداف برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم ملی گفت:

هدف از شرکت در بازی های تدارکاتی شناسایی کیفیت بازیکنان است. ممکن است با نظر کادر فنی به جای ۱۲ بازیکن ۱۳ یا ۱۴ بازیکن راهی مسابقات شوند. خوشبختانه زمان کافی وجود دارد و عجله ای برای معرفی ۱۲ نفر نداریم اما به صورت تقریبی تا ۴۸ ساعت قبل از اولین اعزام با نظر شاهین طبع نفرات اصلی معرفی خواهند شد. پس از پرتغال عازم کشور روسیه خواهیم بود و دو دیدار تدارکاتی با روسیه و اردن خواهیم داشت. پس از یک روز استراحت مستقیم راهی یونان می شویم و به مصاف تیم ملی کشور میزبان و سپس مجارستان می رویم. پس از آن تیم به تهران بر می گردد و بعد از چند روز استراحت، اردوها دوباره شروع می شود.

اردوهای ملی تا اول مرداد در تالار بسکتبال آزادی ادامه خواهد داشت. از دوم مرداد بازی های تدارکاتی در کشورهای پرتغال، روسیه و یونان آغاز می شود. تورنمت پرتغال در شهر پورتو با سه تیم پرتغال، اسلواکی و دانمارک برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر