مجوز از سرگیری تمرین تیم‌های NBA از همین هفته، صادر شد

سجاد بیات

تمرین تیم‌های NBA به زودی از سر گرفته خواهد شد. NBA مجوز بازگشایی سالن‌های تمرینی از روز جمعه را صادر کرده است.

منطقه رنگی – بعد حدود دو ماه از تعطیل شدن رقابت‌ها NBA، اولین قدم‌ها برای از سرگیری این رقابت‌ها برداشته شد. NBA به تیم‌های حاضر در لیگ اعلام کرده می‌توانند در صورت کاهش محدودیت‌های بهداشتی در شهرهای خود، تمرین‌هایشان را از روز جمعه‌ی همین هفته آغاز کنند. ESPN گزارش داده تمرین تیم‌های NBA از این هفته، باید با رعایت دستورالعمل‌های ویژه‌ی بهداشتی برگزار شود. البته انتظار نمی‌رود تعداد زیادی تیم بتوانند تمرین‌های خود را آغاز کنند.

براساس گزارش روزنامه‌ی نیویورک تایمز، تا امروز فقط ایالت جرجیا رسما محدودیت‌های رفت و آمد و پروتکل‌های بهداشتی را کاهش داده است. انتظار می‌رود تیم آتلانتا هاکس که در این ایالت قرار دارد، به زودی سالن تمرین خود را بازگشایی کند. براساس گزارش ESPN تیم‌ها اجازه‌ی سفر به شهرهای با وضعیت بهتر برای انجام تمرین را نخواهند داشت. پیش از این چندین بازیکن درخواست داده بودند تا برای تمرین‌های شخصی راهی ایالت جرجیا شوند.

NBA به زودی از سر گرفته می‌شود؟

آدام سیلور کمیسیونر NBA هفته‌ی گذشته اعلام کرد هنوز تصمیمی برای از سرگیری رقابت‌ها گرفته نشده است. به گفته‌ی آقای سیلور هنوز وضعیت تغییر چندانی نکرده است. او به خبرنگاران گفت که لیگ در جایگاهی نیست که برای از سرگیری رقابت‌ها تصمیم‌گیری کند و تصمیم‌گیری برای این کار برعهده‌ی مقام‌های ارشد خواهد بود.

کارشناسان می‌گویند با وضعیت کنونی و باتوجه به تعویق یک ساله‌ی رقابت‌های المپیک، احتمال این‌که رقابت‌های فصل جاری NBA از سر گرفته شود کم نیست. از سرگیری این رقابت‌ها البته بستگی به تعیین تکلیف فصل آینده و مواردی مانند قراردادهای بازیکنان و وضعیت حقوقی سال آینده هم دارد. در حال حاضر بسیاری از بازیکن‌ها در حال تمرین خصوصی در منزل یا باشگاه‌های خصوصی خود هستند و آمادگی فیزیکی برای بازگشت به رقابت‌ها را دارند.

رقابت‌های NBA از حدود دو ماه پیش به دلیل شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا در آمریکا تعلیق شده است. براساس گزارش روزنامه‌ی نیویورک تایمز حدود یک میلیون نفر در این کشور درگیری بیماری کرونا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر