شوک بزرگ به گلدن استیت؛ کوین دورنت احتمالا یک سال خانه نشین می شود

سجاد بیات

کوین دورنت فوق ستاره گلدن استیت وریرز به احتمال فراوان برای چندین ماه قادر به همراهی این تیم نخواهد بود.

منطقه رنگی – دورنت در جریان بازی پنجم سری فینال NBA بعد از هفته ها برای تیمش به میدان رفت. این بازیکن در جریان بازی دوم سری نیمه نهایی کنفرانس غرب مقابل هیوستون راکتس آسیب دید و از آن زمان بازی نکرد. دورنت در جریان بازی پنجم سری فینال با تشدید مصدومیتش مجبور به ترک زمین شد و بیشتر دقایق بازی را از دست داد. باب مایرس مدیر گلدن استیت بلافاصله بعد از پایان بازی در کنفرانس خبری تایید کرد مصدومیت کوین دورنت مصدومیت رباط آشیل پاست. مایرس اعلام کرد میزان دقیق مصدومیت دورنت بعد از بررسی MRI که روز چهارشنبه گرفته خواهد شد، معلوم می شود.

چند ساعت بعد از بازی ESPN گزارش داد مدیران و کادر پزشکی گلدن استیت احتمال زیاد می دهند که مصدومیت دورنت پارگی رباط آشیل باشد. براساس این گزارش مدیران وریرز منتظر هستند تا نتیجه MRI، بررسی های اولیه را تایید کند. گفته می شود این بررسی ها، نشان می دهد رباط آشیل پای دورنت پاره شده است.

مایرس اعلام کرد دورنت قبل از بازی پنجم اعلام آمادگی کامل کرده است. این بازیکن پیش از بازی پنجم به دلیل مصدومیت عضله از ترکیب تیمش خارج بود. برخی منابع اعلام کرده اند مصدومیت قبلی دورنت هم مصدومیت آشیل بوده اما مدیران گلدن استیت برای حفظ روحیه دورنت و تیم از اعلام آن خودداری کرده اند.

کوین دورنت چند ماه خانه نشین خواهد بود؟

مصدومیت پارگی رباط آشیل، یکی از سنگین ترین مصدومیت ها برای یک بازیکن بسکتبال است. در صورتی که این رباط پای دورنت پاره شده باشد، او نزدیک یک سال زمان نیاز دارد تا به شرایط مسابقه برسد. به این ترتیب دورنت ممکن است تمام فصل آینده NBA را هم از دست بدهد. این بازیکن یک فصل دیگر هم با گلدن استیت قرارداد دارد اما می تواند آن را با پرداخت مبلغی فسخ کند. انتظار میرفت دورنت با فعال کردن این بند از قراردادش، به مهمترین مهره نقل و انتقالات تابستان تبدیل شود. ESPN می گوید در صورتی که دورنت مدت زیادی خانه نشین شود، فصل آینده هم بازیکن گلدن استیت خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر