نقل و انتقالات لیگ برتر بسکتبال؛ شورای شهر قزوین یک سنتر اهل آفریقای جنوبی به خدمت گرفت

سجاد بیات

شورای شهر قزوین اولین بازیکن خارجی این فصل خود را به خدمت گرفت. این سنتر اهل آفریقای جنوبی به زودی به ترکیب این تیم اضافه می‌شود.

منطقه رنگی – بعد از گذشته ۹ هفته از آغاز رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر بسکتبال، شورای شهر قزوین اولین بازیکن خارجی خود را به خدمت گرفت. کریستوفر گابریل سنتر اهل آفریقای جنوبی برای عقد قرارداد با این تیم به توافق رسیده است. به گفته‌ی منابع منطقه رنگی این بازیکن ۳۰ ساله به زودی برای عقد قرارداد راهی ایران می‌شود. انتظار می‌رود این بازیکن از هفته‌ی یازدهم برای تیم جدیدش به میدان برود.

گابریل با قدر دو متر و ۱۱ سانتی متر سابقه‌ی بازی در سطح دوم بسکتبال اسپانیا را هم در کارنامه دارد. این بازیکن که یکی از بهترین بازیکن‌های کشورش به شمار می‌رود در جام ملت‌های آفریقا در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ هم برای آفریقای جنوبی به میدان رفت.

گابریل بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ در لیگ کالج‌های آمریکا به میدان رفت. این بازیکن سابقه‌ی بازی برای کالج‌های نیومکزیکو و سن‌دیگو را در این لیگ در کارنامه دارد.

قزوین که این فصل به لیگ برتر بسکتبال اضافه شده، نمایش خوبی در ۹ هفته‌ی ابتدای این رقابت‌ها نداشته است. این تیم در حال حاضر با رکورد یک برد و ۷ شکست از هشت بازی، در رده‌ی سیزدهم جدول ۱۴ تیمی رقابت‌ها قرار دارد.

گابریل اولین بازیکن خارجی این فصل قزوین است. گفته می‌شود این تیم در ادامه‌ی رقابت‌های لیگ برتر بازیکن خارجی دیگری به خدمت نخواهد گرفت. انتظار می‌رود این تیم فصل را با یک بازیکن خارجی ادامه دهد.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر