شروع دیوانه‌وار نقل و انتقالات تابستانی NBA؛ تغییرات در گلدن استیت، غول جدید در شرق

سجاد بیات

نقل و انتقالات این فصل NBA داغ تر از هر فصل دیگری آغاز شد. کوین دورنت و کایری اروینگ به نتس منتقل شدند. دی‌آنجلو راسل به گلدن استیت رفت و چندین انتقال مهم در ساعات اولیه اتفاق افتاد.

منطقه رنگی – در اولین روز از نقل و انتقالات تابستانی NBA تقریبا همه بازیکن های آزاد مهم تیم آینده‌شان را شناختند. به جز کوای لئونارد با ارزش ترین بازیکن فصل گذشته فینال NBA که گفته می شود در حال مذاکره جدی با لس آنجلس لیکرز است، بقیه بازیکن های مهم تکلیفشان را مشخص کردند.

کوین دورنت و کایری اروینگ دو چهره اصلی نقل و انتقالات در کنار لئونارد، راهی بروکلین نتس شدند. این دو بازیکن حاضر شدند به نتس تخفیف بدهند تا این تیم بتواند دی آندره جردن سنتر سابق نیویورک نیکس، دالاس موریکس و لس آنجلس کلیپرز را هم جذب کند. دورنت تمام فصل آینده را از دست خواهد داد اما بعد از آن در صورت آماده بودن او نتس یکی از مدعیان اصلی قهرمانی خواهد بود. قرارداد هر دو فوق ستاره جدید نتس ۴ ساله و به ارزش ۱۴۶ میلیون دلار است.

کمبا واکر

بوستون سلتیکس طبق انتظار کمبا واکر را راضی به عقد قرارداد کرد. گارد راس آل استارزش شارلوت هورنتس با قراردادی ۴ ساله به ارزش ۱۱۴ میلیون دلار جانشین کایری اروینگ در بوستون شد.

دیگر بازیکن مهم حاضر در نقل و انتقالات تابستانی جیمی باتلر بود. ستاره فصل قبل فیلادلفیا سونی سیکسرز که از میانه های فصل پیش راهی این تیم شد، با قراردادی ۴ ساله به ارزش ۱۰۹ میلیون دلار راهی میامی هیت خواهد شد. باتلر در حال حاضر تنها ستاره مهم میامی هیت به شمار می رود. رسانه ها می گویند هیت به زودی فعالیتش در بازار را به شدت افزایش خواهد داد.

تغییر دیگر در فیلادلفیا، بازگشت توبیاس هریس بود. این فوروارد سابقا آل استارز برای عقد قرارداد ۵ ساله به ارزش ۸۰ میلیون دلار با سونی سیکسرز به توافق رسید.

تغییرات بزرگ در گلدن استیت

گلدن استیت به جز از دست دادن کوین دورنت، شاهد تغییرات بزرگ دیگری هم بود. آندره ایگودالا با ارزش ترین بازیکن فینال ۲۰۱۵ و یکی از بازیکن های مهم گلدن استیت به همراه سه انتخاب این تیم در سه درفت پیش به ممفیس گریزلیز واگذار شد. گلدن استیت این فوروارد باتجربه را برای خالی کردن جای جذب دی آنجلو راسل از ترکیب خارج کرد. گارد راس آل استارز بروکلین نتس بعد از انتقال کایری اروینگ به این تیم، با قراردادی ۴ ساله به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار راهی گلدن استیت شد. رامون شلبرون خبرنگار معتبر ESPN می گوید ایگودالا ممکن است فصل آینده برای ممفیس بازی نکند و راهی لس آنجلس لیکرز شود.

فیلادلفیا سونی سیکسرز بعد از دست دادن جیمی باتلر، سراغ ال هارفورد سنتر فصل قبل سلتیکس رفت. این بازیکن که گفته میشد پلیکانز را هم به عنوان مشتری دارد قرارداد ۴ ساله ای به ارزش ۱۰۹ میلیون دلار به فیلادلفیا امضا کرد.

جیمی باتلرنیویورک نیکس هم که بعد از دست دادن دورنت در بیانیه ای اعلام کرد با پرداخت مبلغ مورد نیاز برای جذب دورنت کنار نیامده، سه بازیکن در همان پست جذب کرد. تاژ گیبسون، جولیوس رندل و بابی پورتیس بازیکن هایی بودند که با تیم اول شهر نیویورک به توافق رسیدند. مبلغ قرارداد این سه بازیکن در مجموع ۱۱۴ میلیون دلار خواهد بود؛ مبلغی که این تیم می توانست با آن دورنت را هم جذب کند!

جمال موری گارد جوان دنور ناگتس هم با قراردادی ۵ ساله به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار در این تیم ماندنی شد.

همانطور که پیش از این گزارش شده بود درک رز گارد فصل قبل مینه سوتا تیمبروولز هم با دیترویت پیستونز به توافق رسید. قرارداد این بازیکن دو ساله است و ۱۵ میلیون دلار ارزش دارد.

ریکی روبیو گارد فصل قبل یوتا جاز هم برای عقد قراردادی سه ساله به ارزش ۵۱ میلیون دلار با فینیکس سانز به توافق رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر