شاهین طبع: مشحون و آوانسیان اجازه ندادند به فینال برسیم

سجاد بیات

سرمربی تیم پتروشیمی بندرامام بعد از پایان رقابت های لیگ برتر سکوتش را شکست. شاهین طبع می گوید مشحون و آوانسیان اجازه ندادند تیمهای خوزستانی به فینال لیگ برتر برسند.

منطقه رنگی – مهران شاهین طبع عصر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:دو تیم پتروشیمی بندر امام و پالایش نفت آبادان به لحاظ کیفی نسبت به تمامی تیم های دیگر شرایط بهتری داشتند و می توانستند در فینال حضور داشته باشند که این اجازه به آنها داده نشد. اسناد و مدارکی داریم که رئیس سابق فدراسیون بسکتبال کشور و آقای آوانسیان برخی داوران را تحت تاثیر خود قرار دادند تا دو تیم خوزستانی برای سومین سال پیاپی به فینال صعود نکنند.
شاهین طبع تصریح کرد:مکالماتی از رئیس سابق فدراسیون بسکتبال با برخی داوران به دست ما رسیده که برخی نتایج را داوران رقم بزنند. در هر دادگاهی یا کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال این مدارک را حاضریم ارائه دهیم که ثابت کنیم موانعی برای صعود خوزستانی ها به فینال وجود داشت.
سرمربی تیم پتروشیمی بندر امام گفت:تیم پالایش نفت آبادان در دیداری مهم با ناداوری نتوانست به فینال صعود کند و این نشان از دخالت برخی ها در کسب نتایج دارد.
شاهین طبع اظهار کرد:قابلیت بازیکنان و تیم های دیگر را زیر سوال نمی برم ولی با دلیل و مدرک می توان گفت اجازه حضور خوزستانی ها در فینال را ندادند.
وی افزود: داوران بسیار خوبی در چند ساله گذشته به علت برخی مسائل حمایت نشدند و از ادامه داوری بازماندند.
سرمربی پتروشیمی بندر امام گفت:داورانی که می توانستند پرورش بدهند و عدالت را در بسکتبال نهادینه کنند جذب باشگاه ها شدند و این به معنی اعمال نفوذ برخی ها در فدراسیون بسکتبال است.
شاهین طبع تصریح کرد:بارها اعلام کردیم با برخی داوران مشکل داریم ولی در کمال تعجب همان داوران در فینال قضاوت می کنند که جای سوال دارد.
وی افزود:مدارکی که ما از تخلفات برخی ها در فدراسیون داریم باید به دست مسئولان ورزش کشور برسد و ارائه آن در جامعه به ضرر خیلی ها تمام می شود.
سرمربی تیم پتروشیمی بندر امام اظهار کرد:با تماس هایی که با داوران گرفته می شد یا آنها را تحت تاثیر قرار می دادند و یا اینکه آنها تحت فشار قرار می گرفتند و برخی از این اعمال بیرون از فدراسیون طراحی می شد که هدفشان ضربه زدن به بسکتبال بود.
شاهین طبع گفت:حتی در سال هایی که تیم های من هم قهرمان شد می توان گفت در یک یا دو قهرمانی آن، با باند بازی صورت گرفت و اصلا قابل قبول نبوده زیرا پشت صحنه اتفاقاتی افتاد که با روحیات ورزش همخوانی نداشت.
تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام عصر امروز با برتری ۱۰۶ بر ۱۰۲ برابر پالایش نفت آبادان به مقام سومی رقابت های لیگ برتر رسید و تیم پالایش نفت نیز به مقام چهارمی دست یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر