روز نخست مسابقات سه به سه کاپ آسیا

دو پیروزی برای مردان ایران در راه رسیدن به جدول اصلی مسابقات سه به سه کاپ آسیا

روز نخست مسابقات بسکتبال سه به سه کاپ آسیا در مرحله انتخابی جهت راه‌یابی به جدول اصلی مسابقات پیگیری شد.

منطقه رنگی – مسابقات بسکتبال سه به سه کاپ آسیا از امروز یکم خردادماه ۱۳۹۸ آغاز شد و تیم‌ها در مرحله انتخابی جهت راه‌یابی به جدول اصلی مسابقات با یکدیگر رقابت کردند. در این مرحله تنها یک تیم از هر گروه به جدول اصلی مسابقات صعود می‌کند و به همین دلیل از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است.

مردان ایران و کسب دو پیروزی ارزشمند در روز نخست مسابقات

در بخش آقایان، تیم بسکتبال ایران در گروه A مرحله انتخابی مسابقات به مصاف دو تیم تایلند و ساموآ رفت که به ترتیب ۲۱ – ۶ و ۲۱-۹ مقابل حریفان خود به برتری رسید.

در بازی ایران و تایلند، امیرحسین آذری با کسب ۹ امتیاز بهترین بازیکن ایران بود و سایر امتیازات تیم را علی الله‌وردی، امیر صدیقی و محمد اوجاقی به ترتیب با ۷، ۳ و ۲ امتیاز کسب کردند.

در دیدار ایران و ساموآ امیر صدیقی خوش درخشید و ۱۲ امتیاز تیم ایران را به تنهایی کسب کرد. علی الله‌وردی و محمد اوجاقی با ۷ و ۲ امتیاز دیگر امتیاز آوران ایران در این بازی بودند و امیرحسین آذری امتیازی به دست نیاورد.

در دیگر بازی‌های این گروه قطر ۲۱ – ۱۷ و ۲۱ – ۱۶ به ترتیب مقابل فیلیپین و ساموآ به برتری رسید تا همانند ایران تنها تیم دو برده این گروه باشد.

در حال حاضر تا پایان روز نخست مسابقات، در گروه A مرحله انتخابی تیم‌های قطر و ایران هر کدام با دو پیروزی اول و دوم هستند و شانس‌های اصلی صعود از گروه خود به شمار می‌آیند. بعد از این دو تیم، تایلند با ۱ پیروزی سوم است و تیم‌های فیلیپین و ساموآ بدون کسب پیروزی در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

سایر گروه‌ها / کره‌جنوبی و چین‌تایپه در اندیشه راه‌یابی به جدول اصلی

در گروه B مرحله انتخابی آقایان، کره جنوبی و هند هرکدام با یک پیروزی اول و دوم هستند و مالزی و وانواتو بدون پیروزی سوم و چهارم هستند.

در گروه C و آخرین گروه این مرحله، چین تایپه با دو پیروزی صدرنشین است و تیم‌های ویتنام و قرقیزستان هرکدام با یک برد دوم و سوم هستند. ضمن اینکه سریلانکا بدون برد قعرنشین است.

 

فردا هم مرحله انتخابی ادامه خواهد داشت که براساس برنامه تیم ایران در دومین بازی روز از ساعت ۷:۲۰ بامداد به مصاف فیلیپین می‌رود و سپس از ساعت ۸:۳۰ بامداد با قطر دیدار خواهد کرد. تیم ایران در صورت پیروزی در هر دو بازی به جدول اصلی مسابقات راه پیدا خواهد کرد.

برنامه مسابقات بسکتبال سه به سه آقایان در روز دوم انتخابی (پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸):

ساموآ – تایلند (۰۷:۰۰ بامداد)

فیلیپین – ایران (۷:۲۰ بامداد)

ایران – قطر (۸:۳۰ بامداد)

ساموآ – فیلیپین (۸:۵۰ بامداد)

تایلند – قطر (۹:۳۰ بامداد)

سریلانکا – ویتنام (۱۰:۵۰)

چین تایپه – قرقیزستان (۱۱:۳۰)

هند – وانواتو (۱۲:۰۰)

مالزی – کره جنوبی (۱۲:۲۰)

وانواتو – مالزی (۱۳:۳۰)

کره جنوبی – هند (۱۳:۵۰)

ساعت بازی‌ها به وقت ایران است.

 

رقابت دو تیم در بخش بانوان برای رسیدن به جدول اصلی مسابقات

در بخش بانوان که تیم ایران از پیش به دلیل رنکینگ بالا در آسیا در جدول اصلی مسابقات حضور دارد، مسابقات در مرحله انتخابی برای حضور در جدول اصلی مسابقات در دو گروه برگزار شد که براساس نتایج به دست آمده، فیلیپین با دو پیروزی صدرنشین گروه A است و تیم‌های چین تایپه و ساموآ هرکدام با یک پیروزی دوم و سوم هستند. تیم وانواتو بدون شکست در قعر جدول این گروه قرار دارد.

در گروه B تنها دو بازی برگزار شد که حاصل آن یک پیروزی برای هند و تایلند و یک شکست برای مالزی و مالدیو بود.

برنامه مسابقات بسکتبال سه به سه بانوان در روز دوم انتخابی (پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸):

مالدیو – هند (۰۷:۴۰)

تایلند – مالزی (۰۸:۰۰)

هند – تایلند (۰۹:۱۰)

مالدیو – مالزی (۱۱:۱۰)

چین تایپه – ساموآ (۱۲:۴۰)

وانواتو – فیلیپین (۱۳:۱۰)

ساعت بازی‌ها به وقت ایران است.

 

مسابقات بسکتبال سه به سه کاپ آسیا از جمعه سوم خرداد وارد مرحله اصلی خواهد شد و تا یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت. برنامه کامل مسابقات را از طریق این لینک می‌توانید پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر