رسمی؛ کوین دورنت و کایری اروینگ به بروکلین نتس منتقل شدند

سجاد بیات

بروکلین نتس با جذب کوین دورنت و کایری اروینگ دو نفر از سه بازیکن آزاد برتر تابستان ۲۰۱۹ به یکی از تیم های قدرتمند لیگ در سالهای پیش رو تبدیل شد.

منطقه رنگی – کوین دورنت با وچود پارگی رباط آشیل و از دست دادن تمام فصل آینده محبوب ترین بازیکن آزاد بازار نقل و انتقالات بود. تیم های نیویورک نیکس، بروکلین نتس و گلدن استیت وریرز در هفته ها پیش و حتی با وجود مصدوم شدید دنبال راضی کردن با ارزش ترین بازیکن فینال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ لیگ بودند.

بعد از چندین هفته مذاکره و گمانه زنی کوین دورنت در اولین ساعات آغاز رسمی نقل و انتقالات تابستانی NBA اعلام کرد تصمیم گرفته راهی بروکلین نتس شود. یاو اسپورت گزارش داد قرارداد دورنت با بروکلین ۴ ساله است و ۱۶۴ میلیون دلار ارزش دارد. این عدد بسیار کمتر از ۲۲۱ میلیون دلاری است که گلدن استیت تیم قبلی دورنت به او پیشنهاد داده بود.

کوین دورنت

چند ساعت بعد از اعلام رسمی انتقال دورنت به بروکلین نتس ESPN گزارش داد کایری اروینگ فوق ستاره فصل قبل بوستون سلتیکس هم راهی این تیم خواهد شد. قرارداد اروینگ هم چهار ساله است و ۱۶۴ میلیون دلار ارزش دارد. براساس این گزارش این دو بازیکن برای اینکه بتوانند کنار هم بازی کنند حاضر شده اند به نتس تخفیف بدهند. ESPN گزارش داده دی‌آندره جردن سنتر سابق نیویورک نیکس و دالاس موریکس هم با قراردادی چهار ساله به ارزش ۴۰ میلیون دلار راهی بروکلین نتس خواهد شد. دلیل قرارداد نسبتا پایین کایری و دورنت ایجاد فرصت برای جردن هم بوده است.

روز سیاه نیویورک نیکس

دورنت و اروینگ در حالی راهی بروکلین شدند که نیویورک نیکس همشهری نتس از ماه ها پیش این دو بازیکن را مد نظر داشت. ESPN گزارش داده جیمز دولان مالک نیویورک نیکس به این دو بازیکن پیشنهاد قراردادهای پایین تر از پیشنهاد بروکلین داده و در کمال تعجب حاضر نشده پیشنهادش را بالاتر ببرد. به این ترتیب نیویورک نیکس عملا فرصت جذب یک بازیکن آزاد برجسته را از دست میدهد. گفته می شود کوای لئونارد با ارزش ترین بازیکن فینال فصل قبل آماده می شود با لیکرز قرارداد امضا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر