رسمی؛ حدادی به اردوی تیم ملی اضافه نمی شود؛ صمد نیکخواه از حضور در تیم ملی انصراف داد

سجاد بیات

مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال یک روز بعد از صحبت های حامد حدادی مبنی بر تمایلش به بازگشت، اعلام کرد این بازیکن دیر اعلام آمادگی کرده است.

منطقه رنگی – حامد حدادی ستاره تیم ملی بسکتبال از ابتدای تمرینات تیم ملی برای پنجره ششم انتخابی جام جهانی غایب بود و در دو مسابقه دوستانه مقابل اردن هم حضور نداشت. او عصر دیروز در حاشیه مسابقه دوستانه دوم ایران و اردن در جمع خبرنگاران حاضر شد و تاکید کرد به خاطر پرچم ایران، کدورت‌ها را کنار گذاشته و به تیم ملی باز می‌گردد.

مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال با بازگشت حدادی در این مقطع موافقت نکرد. او به خبرگزاری صداوسیما گفت:

زمانی که اردو‌های تیم ملی شروع شد، چند بار با حدادی تماس گرفتم و از او خواهش کردم به اردو‌ها بیاید. چند روز قبل هم به او گفتم که بیاید تا برخی مشکلات را داخل فدراسیون حل کنیم. حالا کمی دیر شده است. حدادی ورود خود به تمرینات را دیروز اعلام کرد و اگر بخواهیم کار را با او شروع کنیم، زمان کمی داریم. اگر به کار در تیم ملی ادامه دادیم، در اردو‌های بعدی در خدمت او هستیم.

از حدادی ممنونم

سرمربی تیم ملی بسکتبال در پاسخ به اینکه صحبت‌های دیشب حدادی در تصمیم او تاثیری داشت؟ گفت: از دیشب تهران نبودم و درباره جزئیات صحبت‌های او چیزی به من نگفتند. ما شرایط کاری را نگاه می‌کنیم. تیم کار خود را انجام می‌دهد، نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد و چه نتیجه‌ای می‌گیریم. امیدوارم نتیجه خوبی در این پنجره بگیریم. فکر می‌کنم اگر با همین شرایط فعلی پیش برویم، به نفع بازیکنان است.شاهین طبع تاکید کرد: من چند بار از حامد خواستم که به تیم ملی بیاید. خیلی از او ممنونم، بالاخره او علاقمند به مملکت خود است و تیم ملی را دوست دارد. چند بار این اتفاق افتاده که دیرتر هم ورود بازیکنان را پذیرفتیم. این بار احساس می‌کنم بازیکنان دیگر چند روزی است که کار می‌کنند و شاید تکرار آن تصمیمات خوب نباشد.

وی در پاسخ به اینکه موافقت نکردن با ورود حدادی، حاشیه جدیدی ایجاد نمی‌کند؟ گفت: به هر حال مجبوریم که با آنچه وجود دارد پیش برویم. هر چه خدا بخواهد.

صمد گفت از شرایط آرمانی دور است

سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره وضعیت صمد نیکخواه بهرامی توضیح داد: صمد هم زحمت کشید و در کنار تیم تمرین کرد؛ اما بار دیگر برنامه سفر او به آمریکا پیش آمد، آسیب دیدگی کوچکی هم داشت. به هر حال صمد بازی نکرده بود و روزی هم که با ما صحبت کرد، قرار بود در تمرینات کار کند. من از او خواهش کردم که در تمرینات حاضر شود و شرایطش را بسنجیم.

شاهین طبع افزود: خود صمد خواست که این دوره با ما نباشد. از همان روز اولی هم که به اردو آمد، با بازیکنان تیم صحبت کرد و گفت که شرایطم به این شکل است، بازی نکرده ام و فقط چند روز با شما تمرین می‌کنم. گویا امشب هم از ایران می‌رود.

گفتنی است تیم ملی بسکتبال ایران دوم اسفند میزبان ژاپن است و با پیروزی در این مسابقه، صعود به جام جهانی را قطعی می کند. همچنین ایران پنجم اسفند در آخرین مسابقه انتخابی جام جهانی، میزبان استرالیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر