رسمی؛ تونی پارکر اعلام کرد بازنشسته شده است

سجاد بیات

تونی پارکر اسطوره تیم بسکتبال سن آنتونیو اسپرز اعلام کرد با پایان قرارداد این فصلش با شارلوت هورنتس، بازنشسته شده است.

منطقه رنگی – تونی پارکر بعد از ۱۸ فصل حضور در NBA در گفت و گو با ESPN اعلام کرد قرارداد دیگری با تیمی در این رقابت ها امضا نخواهد کرد. این بازیکن فرانسوی که سال ۲۰۰۱ به عنوان انتخاب شماره ۲۸ درفت توسط سن آنتونیو اسپرز وارد NBA شد، ۱۷ فصل برای این تیم بازی کرد. پارکر که سال ۲۰۱۷ گفته بود دوست دارد ۲۰ فصل برای سن آنتونیو بازی کند، تابستان گذشته از این تیم جدا شد. پارکر فصل گذشته برای شارلوت هورنتس به میدان رفت.

تونی پارکر در ۱۸ فصل حضور در NBA، چهار بار قهرمان این مسابقات شد و در فینال سال ۲۰۰۷ جایزه با ارزش ترین بازیکن را به خود اختصاص داد. پارکر ۳۷ ساله در این فصل بازیکن ذخیره شارلوت بود و فقط ۵۰ بازی برای تیمش انجام داد.

این بازیکن رکورددار تعداد پاس گل در تاریخ سن آنتونیو اسپرز است و ۴ بار در مسابقه آل استارز به میدان رفت. پارکر آخرین ضلع از مثلث افسانه ای سن آنتونیو اسپرز بود که همراه تیم دانکن و مانو جینوبلی این تیم را به ۴ قهرمانی NBA رساند.

پارکر درباره دلیل خداحافظیش به ESPN گفت:

خیلی فکر کردم. نکات زیادی را مدنظر قرار دادم اما در آخر به این نتیجه رسیدم که وقتی نمی توانم دیگر خودم باشد، بهتر است خداحافظی کنم. اگر نتوانم برای برای یک تیم مدعی قهرمانی بازی کنم، دیگر نمی خواهم بسکتبال بازی کنم.

انتظار می رود سن آنتونیو اسپرز فصل آینده پیراهن پارکر را هم مثل پیراهن مانو جینوبیلی و تیم دانکن بازنشسته کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر