دلیل دوری موقت حامد حدادی از تیم ملی بالاخره اعلام شد: بی نظمی

سجاد بیات

حامد حدادی که در ماه های اخیر تلاش زیادی برای بازگشت به تیم ملی بسکتبال داشته، از هر زمان دیگری به بازگشت نزدیک تر است. رئیس فدراسیون دلیل دوری موقت او را بی نظمی اعلام کرد.

منطقه رنگی – حدادی بعد از تاخیر یک هفته ای در ملحق شدن به اردوی تیم ملی در جریان پنجره ششم انتخابی جام جهانی، از لیست تیم ملی برای این پنجره خارج شد. این بازیکن قبل از آن هم به دلیل دلخوری از مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی از حضور در اردوی تیم ملی امتناع کرده بود. بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۹ چین، مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال حامد حدادی را به اردوی تیم ملی دعوت نکرد؛ تصمیمی که سوال های زیادی اطراف تیم ملی ایجاد کرد.

شاهین طبع در ماه های اخیر تمایلی به اظهارنظر دقیق درباره وضعیت حدادی نداشته است. این بازیکن ماه گذشته در تماس با رضا صالحی امیری از او خواست برای بازگشتش به تیم ملی وارد عمل شود. صالحی امیری در اولین قدم اعلام کرد حدادی به تیم ملی برخواهد گشت اما شاهین طبع سرمربی تیم ملی از این تصمیم ابراز بی اطلاعی کرد.

طباطبایی: حامد حدادی پذیرفت نظم تیم را رعایت کند

بعد از چند ماه فدراسیون بسکتبال سرانجام موفق شد در روند بازگشت حدادی به تیم ملی به موفقیت برسد. رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با خبرگزاری مهر از برگزاری جلسه مشترک با رئیس کمیته ملی المپیک خبر داد. طباطبایی اعلام کرد قرار است جلسه ای مشترک با مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی هم برگزار شود.

او در این باره به مهر گفت:

جمع بندی نهایی این بود که حامد حدادی بتواند دوباره به ترکیب تیم ملی بسکتبال ملحق شود البته در این زمینه یکسری شرایط هم موردنظر اعضای کادر فنی است. این شرایط قطعاً در راستای موارد موردنظر فدراسیون است و اینکه می‌خواهیم تیم ملی منسجمی داشته باشیم.  در تیم ملی بسکتبال باید بر اساس سیاست‌های فدراسیون نظم و انضباط تیمیِ مورد تاکید کادر فنی رعایت شود و به قوانین و مقررات کلی تیم هم توجه لازم صورت بگیرد.

حامد حدادی

رئیس فدارسیون بسکتبال تایید کرد حدادی به دلیل بی نظمی از اردوی تیم ملی کنار گذشته شده:

قوانین و مقررات تیمی برای همه بازیکنان یکسان است و انتظار داریم همه آنها توجه لازم به نظم و انضباط تیمی را داشته باشند. حامد حدادی هم این مسائل را به طور کامل پذیرفت.

طباطبایی درباره اختلاف حدادی و قاسمی گفت:

 در این نشست در مورد صحبت‌های اخیر حامد حدادی و اینکه در برخی گفتگو های خود شأن و منزلت تیم ملی را زیر سوال برده بود نیز بحث شد و اینکه اصلاً مورد خاصی نبود که بخواهد اینگونه موارد را مطرح کند. خودِ حامد حدادی هم معتقد است که نباید مسائل بسکتبال به خارج از مجموعه کشیده شود. این انتظار ما از تمام بازیکنان است که اگر هم مشکلی وجود دارد باید در داخل خانواده بسکتبال به آن رسیدگی شود نه اینکه خارج از آن مطرح شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر