جام جهانی بسکتبال؛ پایان رویای صعود به مرحله دوم برای ایران

سجاد بیات

تیم ملی بسکتبال ایران با شکست مقابل تونس در دومین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی، شانس صعود به مرحله بعد این رقابت ها را از دست داد.

منطقه رنگی – در دومین دیدار گروه C این رقابت ها تونس در یک بازی برتر ۷۹-۶۷ ایران را شکست داد و برای صعود به مرحله بعد امیدوار ماند. تیم ملی بسکتبال ایران با ثبت دومین شکست در مرحله گروهی شانس صعود به مرحله بعد و کسب سهمیه المپیک از طریق جام جهانی را از دست داد.

حامد حدادی با ۱۳ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۸ پاس منجر به گل و آرون گرامی پور با ۱۸ امتیاز و ۸ ریباند بهترین بازیکن های ایران در این مسابقه بودند.

در دیگر بازی این گروه امروز اسپانیا مقابل پورتوریکو به میدان می رود. اسپانیا در صورت پیروزی در این گروه راهی مرحله بعد خواهد شد. برنده دیدار پورتوریکو و تونس تیم دیگری خواهد بود که به مرحله بعد صعود می کند.

شکست مقابل تونس اولین شکست تاریخ بسکتبال ایران مقابل یک تیم آفریقایی در جام جهانی به شمار می رود. تیم ملی بسکتبال ایران پیش از این در این رقابت ها یک بار تونس و یک بار مصر را شکست داده بود. در صورت شکست مقابل اسپانیا در بازی آخر تیم ملی بسکتبال ایران برای اولین بار در تاریخ جام جهانی را بدون پیروزی به پایان خواهد رساند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر