تورنتو رپتورز به یک قدمی اولین قهرمانی تاریخش در NBA رسید

سجاد بیات

تورنتو رپتورز با پیروزی در بازی چهارم سری فینال NBA فقط یک پیروزی دیگر تا ثبت اولین قهرمانی تاریخش در این رقابت ها لازم دارد.

منطقه رنگی – در چهارمین بازی سری فینال NBA بامداد شنبه تورنتو رپتورز در خانه گلدن استیت وریرز ۱۰۵ – ۹۲ پیروز شد و سه – یک از این تیم پیش افتاد. این اولین بار از سال ۲۰۱۶ است که گلدن استیت دو بازی متوالی یک سری پلی آف را در خانه می بازد. کوای لئونارد فوق ستاره رپتورز با ۳۶ امتیاز و ۱۲ ریباند بهترین بازیکن تیمش در این بازی بود. لئونارد با این ۳۶ امتیاز به دوازدهمین بازیکن تاریخ تبدیل شد که در یک فصل پلی آف بیشتر از ۶۰۰ امتیاز برای تیمش کسب می کند. کلی تامسون که در دو بازی قبلی این سری به دلیل مصدومیت غایب بود در این بازی به میدان رفت و ۲۸ امتیاز برای تیمش ثبت کرد.

کوین دورنت با ارزش ترین بازیکن فینال فصل گذشته که از نیمه نهایی کنفرانس غرب به دلیل مصدومیت غایب بوده، در این بازی هم به دلیل مصدومیت برای تیمش به میدان نرفت.

تورنتو رپتورز اولین تیم NBA از سال ۲۰۱۵ است که در یک فصل سه بار در زمین گلدن استیت وریرز به پیروزی میرسد. این تیم در بازی ششم میزبان گلدن استیت است و می تواند در خانه جشن قهرمانی بگیرد.

در طول تاریخ فینال NBA سی و سه بار تیم‌هایی که ۳-۱ سری را پیش بودند به قهرمانی رسیدند و تنها یک بار و آن هم در سال ۲۰۱۶ تیمی که از حریف عقب بوده سری را برگردانده و ۴-۳ به عنوان قهرمانی رسیده است.
این تیم کلیولند کاوالیرز لبران جیمز بود که برابر گلدن استیت وریرز سری ۳-۱ شکست خورده را برگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر