تورنتو رپتورز برای اولین بار قهرمان کنفرانس شرق شد و به فینال NBA رسید

سجاد بیات

تورنتو رپتورز بعد از ۲۴ سال برای اولین بار جام قهرمانی کنفرانس شرق NBA را بالای سر برد. این تیم حریف گلدن استیت در فینال NBA شد.

منطقه رنگی – در ششمین بازی سری فینال کنفرانس شرق NBA، تورنتو رپتورز در خانه ۱۰۰ – ۹۴ میلواکی باکس را شکست داد. رپتورز با این پیروزی، در مجموع به برتری چهار – دو رسید و قهرمان کنفرانس شرق شد. این اولین بار در ۴ فصل اخیر است که بهترین تیم فصل عادی رقابت های NBA به فینال این رقابت ها نمیرسد.

کوای لئونارد با ۲۷ امتیاز، ۱۷ ریبانذ و ۷ پاس منجر به گل بهترین بازیکن تورنتو رپتورز در این بازی بود. یانیس آنته توکومپو فوق ستاره باکس در این بازی ۲۱ امتیاز و ۱۱ ریباند برای تیمش ثبت کرد. تورنتو رپتورز با قهرمانی در کنفرانس شرق به سلطه ۳ ساله کلیولند کاوالیرز در این کنفرانس پایان داد.

تورنتو با قهرمانی در این کنفرانس به انتظار ۲۴ ساله برای رسیدن به فینال NBA پایان داد. این تیم، اولین تیم کانادایی تاریخ است که قهرمان یک کنفرانس NBA می شود.

گلدن استیت وریرز قهرمان دو فصل اخیر NBA که برای پنجمین فصل متوالی راهی فینال این رقابت ها شده، رقیب تورنتو در راه کسب اولین عنوان قهرمانی تاریخ این باشگاه در NBA خواهد بود. سری فینال NBA روز دهم خرداد ماه و در کانادا به میزبانی تورنتو آغاز می شود.

رپتورز به دلیل داشتن سید پایین تر نسبت به گلدن استیت در فصل عادی، دو بازی اول این سری از حریف میزبانی خواهد کرد. دیدارهای سوم و چهارم به میزبانی گلدن استیت برگزار خواهد شد.

تورنتو رپتورز در فصل عادی در تمام دیدارهایش مقابل گلدن استیت وریرز به پیروزی رسید. این تیم تنها تیم لیگ است که چنین رکوردی مقابل گلدن استیت ثبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر