تورنتو رپتورز برای اولین بار در تاریخ قهرمان NBA شد

سجاد بیات

تورنتو رپتروز در بازی ششم سری فینال NBA گلدن استیت وریرز را شکست داد و برای اولین بار در تاریخ ۲۴ ساله اش قهرمانی این رقابت ها را جشن گرفت.

منطقه رنگی – رپتورز در این بازی که در سالن اوراکل آره نا به میزبانی گلدن استیت برگزار شد ۱۱۴ – ۱۱۰ برنده شد و با برتری چهار – دو در مجموع شش دیدار قهرمانی این فصل از رقابت های NBA شد. این اولین قهرمانی یک تیم غیرآمریکایی در تاریخ رقابت های NBA به شمار می رود. کایل لاوری با ۲۶ امتیاز، ۷ ریباند و ۱۰ پاس منجر به گل بهترین بازیکن این بازی بود. کلی تامسون گارد گلدن استیت در این دیدار به دلیل مصدومیت زانو از زمین مسابقه بیرون رفت و دقایق زیادی از این مسابقه را از دست داد.

ESPN گزارش داده رباط ACL زانوی تامسون پاره شده.

در پایان سری فینال این فصل رقابت های NBA کوای لئونارد فوروارد تورنتو رپتورز جایزه با ارزش ترین بازیکن فینال را تصاحب کرد. او سومین بازیکن تاریخ بعد از کریم عبدالجبار و لبران جیمز است که با دو تیم مختلف جایزه بهترین بازیکن سری فینال NBA را تصاحب میکند. لئونارد پیش از این در سال ۲۰۱۴ با سن آنتونیو اسپرز این عنوان را کسب کرده بود.

این بازی آخرین بازی برگزار شده در سالن اوراکل آره نا بود. گلدن استیت از فصل آینده رقابت های NBA، در یک سالن جدید میزبان بازی های خانگی خود خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر