تورنتو رپتورز با یک شوت ثانیه صفر به فینال شرق رفت؛ پرتلند حریف گلدن استیت شد

سجاد بیات

تورنتو رپتورز در حالی به فینال کنفرانس شرق NBA صعود کرد که تا ثانیه آخر آخرین بازی سری نیمه نهایی با فیلادلفیا سونی سیکسرز مساوی بود.

منطقه رنگی – در هفتمین دیدار از این سری نیمه نهایی کنفرانس شرق تورنتو رپتورز در خانه و با شوت ثانیه صفر کوای لئونارد ۹۲ – ۹۰ مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز پیروز و راهی فینال کنفرانس شد. لئونارد در این بازی ۴۱ امتیاز و ۸ ریباند برای تورنتو رپتورز کسب کرد.

این دومین بار در تاریخ است که تورنتو رپتورز به فینال کنفرانس شرق NBA صعود میکند. این تیم کانادایی پیش از این در سال ۲۰۱۶ هم به این مرحله رسید اما در نهایت مغلوب کلیولند کاوالیرز شد. پلی آف امسال، بهترین پلی آف فیلادلفیا بعد از سال ۲۰۰۲ بود.

رپتورز در فینال کنفرانس شرق به مصاف میلواکی باکس خواهد رفت.

در کنفرانس غرب پرتلند ترل بلیزرز در خانه ۱۰۰ – ۹۶ دنور ناگتس را شکست داد و با برتری چهار – سه مقابل این تیم به فینال غرب رسید. سی جی مکالم با ۳۷ امتیاز و ۹ ریباند بهترین بازیکن تیمش در این مسابقه بود. نیکولا یوکیچ سنتر ناگتس ۲۹ امتیاز و ۱۳ ریباند برای تیمش کسب کرد.

دنور ناگتس که بعد از ۶ سال به مرحله پلی آف رسید، برای اولین بار در ۷ فصل اخیر تا این مرحله از پلی آف صعود کرد. پرتلند برای اولین بار از سال ۲۰۰۰ راهی فینال کنفرانس غرب NBA می شود. این تیم در سری فینال کنفرانس غرب به مصاف گلدن استیت وریرز خواهد رفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر