تاریخ برگزاری ادامه‌ فصل NBA رسما مشخص شد؛ اولین تابستان بسکتبالی آمریکا

سجاد بیات

تاریخ برگزاری ادامه فصل NBA مشخص شد. سخنگوی این اتحادیه اعلام کرد برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشت فصل جاری رقابت‌ها در اواسط تابستان آغاز شده است.

منطقه رنگی – مایک بس سخنگوی اتحادیه‌ی ملی بسکتبال آمریکا اعلام کرد تاریخ برگزاری ادامه فصل NBA اواخر جولای (اوایل مرداد) خواهد بود. بس اعلام کرد این اتحادیه از امروز مذاکره‌ی جدی با کمپانی دیزنی را آغاز کرده است. این مذاکره‌ها برای برگزاری ادامه‌ی فصل به صورت متمرکز در یکی از مراکز جهانی این کمپانی است. براساس گزارش ESPN مرکز جهانی دیزنی در شهر اورلاندو گزینه‌ی اصلی برای برگزاری این رقابت‌ها خواهد بود. پیش از این صحبت‌هایی درباره‌ی برگزاری رقابت‌ها در شهر لاس وگاس هم مطرح شده بود.

مایک بس به ESPN گفت این اتحادیه پیش از اینکه مذاکره با دیزنی را آغاز کند، با اتحادیه‌ی بازیکن‌های NBA هم مذاکره و توافق کرده است. براساس اعلام بس، تمرین‌ها و سایر فعالیت‌های تیم‌ها هم در ایالتی که مسابقات برگزار می‌شود یعنی ایالت فلوریدا برگزار خواهد شد. به معنی دیگر، تیم‌ها تا زمانی پایان کار خود در رقابت‌ها، اجازه‌ی خروج از ایالت فلوریدا را نخواهند داشت. بس همچنین اعلام کرد مرکز ملی سلامت آمریکا تمامی مراحل بازگشت و برگزاری فصل جاری رقابت‌های NBA را مستقیم زیرنظر خواهد داشت.

رقابت‌های NBA با چه فرمتی برگزار خواهد شد؟

براساس گزارش ESPN، هنوز مشخص نیست که ادامه‌ی فصل رقابت‌های NBA با چه فرمتی برگزار خواهد شد. به نظر نمی‌رسد برگزارکنندگان مسابقات، توانایی برگزاری ادامه‌ی رقابت‌ها با فرمت همیشگی را داشته باشند. این اتحادیه زمانی برگزاری رقابت‌ها را به تعلیق درآورد که کمی بیشتر از یک ماه از فصل عادی باقی مانده بود و هنوز تکلیف تیم‌های راه یافته به پلی آف مشخص نبود. گزارش‌هایی درباره‌ی بررسی برگزاری رقابت‌ها با فرمت‌های متفاوت مطرح شده است. اتلتیک از بررسی سه فرمت پیشنهادی خبر داده است. محتمل‌ترین گزینه در بین این گزینه‌ها، منتفی شدن ادامه‌ی فصل عادی و آغاز پلی آف براساس سیدبندی فعلی است. به نظر نمی‌رسد تعداد زیادی از تیم‌ها و بازیکن‌ها با این فرمت برگزاری مخالفت کنند. البته اتلتیک در گزارش خود اعلام کرد ممکن است یک تورنمنت متمرکز برای تیم‌هایی که هنوز شانس پلی آف دارند هم برگزار شود.

انتظار می‌رود تا کم‌تر از یک ماه دیگر NBA تکلیف فرمت برگزاری رقابت‌ها را مشخص کند. مرکز دیزنی در اورلاندو، سه سالن استاندارد جدا دارد. این امکانات به NBA امکان برگزاری تورنمنت متمرکز را هم خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر