بیانیه پرابهام شیمیدر: فقط متهم به یک قلم قاچاق کالا هستیم

سجاد بیات

باشگاه شیمیدر چند ساعت بعد از انتشار دادگاهی شدن مالک کارخانه شیمیدر سلف به جرم قاچاق و اخلال در نظام بانکی بیانیه‌ای پرابهام منتشر کرد.

منطقه رنگی – خبرگزاری قوه قضائیه صبح روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد هنریک درغوکاسیان مالک شیمیدر در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده شرکت کرده است. کانال تلگرام باشگاه شیمیدر چند ساعت بعد از انتشار این خبر، بیانیه‌ای کوتاه و نامفهوم منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

با سلام و توکل به خداوند منان
عطف به اخبار منتشر شده در خبرگزاریهای مختلف مبنی بر قاچاق فراورده های نفتی توسط شرکت شیمی در سلف، این باشگاه طی تماس تلفنی با اعضای هیئت مدیره شرکت شیمی در سلف و جویا شدن موضوع اخبار منتشره از هیئت مدیره شرکت شیمی در سلف اعلام می دارد که دستگاه محترم قضائی پس از بررسی سه سال صادرات شرکت شیمی در سلف به میزان ۲۸۸ هزار تن یعنی مقداری درحدود یک سوم ظرفیت تولیدی شرکت، موضوع اتهامی شرکت فقط مشارکت در قاچاق کالای مجاز مشروط به میزان ۱۲۳۳ تن کالای خریداری شده از یک شرکت خصوصی در سال ۱۳۹۶ بوده که مدارک و مستندات مربوط به قانونی بودن نقل و انتقال کالای فوق الذکر نیز به ساحت محترم دادگاه رسیدگی کننده ارائه گردیده است.
شرکت شیمی در سلف با داشتن بیش از ده ها عنوان تولیدکننده و صادرکننده برتر و کارآفرین نمونه در ۱۸ سال فعالیت مستمر خود در سایه قانون و چهارچوب و مقررات کشور و با داشتن مجموعه ای بالغ بر ۵۰۰ پرسنل همچنان به فعالیت تولیدی و صادراتی خود در زمینه فرآورده های نفتی مشغول بوده و انشاالله با ارائه مستندات موجود به دستگاه محترم قضائی در این خصوص نیز رفع ابهام و رفع اتهام به عمل خواهد آمد.

باشگاه شیمیدر تهران

مدیران شیمیدر به جز این بیانیه که در واقع تایید موضوع اتهام است، اظهارنظری درباره پرونده مذکور نداشته‌اند. خبرگزاری قوه قضائیه گزارش داده جزئیات بیشتر این پرونده بعد از رسیدگی کامل منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر