بسکتبال باشگاه های آسیا؛ نفت آبادان به فینال نرسید

سجاد بیات

تیم بسکتبال نفت آبادان با شکست مقابل الوارک ژاپن از صعود به فینال جام باشگاه‌های آسیا بازماند

منطقه رنگی – رقابت تیم‌های بسکتبال الوارک ژاپن و نفت آبادان از ساعت ۱۲:۰۰ امروز برای صعود به فینال جام باشگاه‌های آسیا آغاز شد. الوارک فصل قبل با صعود به فینال جام باشگاه‌ها مقابل پتروشیمی بندرامام شکست خورده و نایب قهرمان آسیا شده بود. نفت آبادان امسال با قهرمانی لیگ برتر ایران به عنوان نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی با الوارک روبرو شد.

آرن داودی و سعید داورپناه ۲ بازیکن نفت که در مسابقه قبلی مقابل‌های تک تایلند استراحت گرفته بودند، در ترکیب ابتدایی امروز در کنار صمد نیکخواه بهرامی،​ محمد حسن زاده و حامد حدادی قرار گرفتند.

تیم ژاپنی با کمک الکس کرک و میلان مک وان ۲ بازیکن خارجی خود در کوارتر نخست مقابل نفت برتری داشت و حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی اصلی‌ترین بازیکنان نفت در حمله بودند که ۱۱ امتیاز برای این تیم به دست آوردند. الوارک کوارتر نخست را ۱۶ بر ۱۳ برد.

در حالی که نفت در سه دقیقه ابتدایی کوارتر دوم به اختلاف یک امتیازی الوارک با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ رسید، تیم ژاپنی با دفاع از منطقه رنگی، نفت را دقایقی روی همین امتیاز نگه داشت و اختلافی نزدیک به ۱۰ امتیاز ایجاد کرد.

باخت نفت در نیمه نخست

تلاش‌های حامد حدادی، نفت را به بازی برگرداند؛ اما بازیکنان الوارک برتری خود را در نیمه نخست حفظ کردند و با پیروزی ۲۲ بر ۱۷ در کوارتر دوم؛ در مجموع نیمه نخست ۳۸ بر ۳۰ برنده شدند.

حامد حدادی با ۱۴ امتیاز بهترین بازیکن نفت و مک وان با ۱۴ امتیاز بهترین بازیکن الوارک در نیمه نخست بودند.

ژاپنی‌ها در کوارتر سوم بیشتر رو به پرتاب‌های سه امتیازی آوردند و ۵ پرتاب موفق از ۱۱ اقدام خود داشتند. بازیکنان نفت هم در این کوارتر عملکرد بهتری در حمله داشتند و کوارتر سوم را ۲۱ بر ۱۹ بردند.

شروع بی امتیاز نفت در کوارتر چهارم

در حالی که تیم نفت دو دقیقه و نیم در شروع کوارتر چهارم امتیاز نگرفت، تیم الوارک در طرف مقابل ۱۰ امتیاز به دست آورد و اختلاف دو تیم از ۱۵ امتیاز به نفع الوارک گذشت.

بازیکنان نفت اختلاف ۱۷ امتیازی پنج دقیقه آخر را تا دو دقیقه پایانی به ۱۰ امتیاز کاهش دادند و شانس خوبی برای جبران پیدا کردند. تیم الوارک با خلق موقعیت‌های سه امتیازی موفق، برتری خود را در دو دقیقه حفظ کرد و در نهایت ۸۰ بر ۷۰ برنده این مسابقه شد.

ژاپنی‌ها به این ترتیب برخلاف سال قبل مقابل نماینده‌ای از ایران برنده شدند و بار دیگر به فینال جام باشگاه‌های آسیا رسیدند.

حامد حدادی با ۲۹ امتیاز، ۸ ریباند و ۳ پاس گل در کنار صمد نیکخواه بهرامی با ۲۲ امتیاز، ۳ ریباند و ۵ پاس گل بهترین بازیکنان نفت بودند. گنکی کجیما با ۱۹ امتیاز و ۴ پاس گل در کنار میلان مک وان با ۱۸ امتیاز و ۱۰ ریباند بهترین بازیکنان الوارک در مسابقه امروز بودند.

جام باشگاه‌های آسیا دومین سال پیاپی به میزبانی تایلند در حال برگزاری است. تیم‌های الریاضی لبنان و محرق بحرین دومین فینالیست مسابقات را امروز مشخص می‌کنند.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار پیشین

اخبار بیشتر